Telefon (rezerwacje)

(12) 644 43 00 lub 537 460 700

Email

aquasun@onet.pl

Godziny otwarcia

pon-piąt 8:00-20:00, sob 8:00-15:00

Henna pudrowa to naturalny preparat w całości oparty na roślinnych składnikach. Jego siłą jest zawartość wielu witamin o działaniu odżywczym, dzięki którym nadaje kolor włoskom i skórze, równocześnie je pielęgnując. W skład preparatu wchodzą najczęściej wyciąg z liści lawsonii, wyciąg z liści indygo, minerały oraz przeciwutleniacze. 

Henna pudrowa do brwi – zalety 

Henna pudrowa na brwi to same korzyści! Przede wszystkim jest to koloryzacja naturalna, która w żadnym stopniu nie niszczy włosków. W przeciwieństwie do klasycznej henny, przygotowanie pudrowego preparatu nie wymaga użycia wody utlenionej, która w szkodliwy sposób wpływa na kondycję brwi. Zabieg łączy w sobie koloryzację z pielęgnacją, dzięki czemu włoski stają się błyszczące i odżywione. Pudrowa stylizacja pozwala również wypełnić ubytki w miejscach, w których brwi są rzadkie, ponieważ barwi także skórę. Warto zaznaczyć, że efekt zabiegu utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku użycia klasycznego preparatu. Pudrowa henna jest widoczna na skórze do 14 dni, natomiast na włoskach nawet przez 6 tygodni. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknymi brwiami przez dłuższy czas!

Jakie są jeszcze zalety henny pudrowej na brwi? To również szeroka gama kolorystyczna, która pozwala uzyskać kolor o różnych odcieniach i tonacjach, idealnie dopasowany do urody każdej kobiety. Dzięki temu z efektów zabiegu będą zadowolone nie tylko brunetki, ale również blondynki i panie posiadające rude włosy. Ponadto aplikacja pudrowej henny na brwi najczęściej połączona jest z rozbudowaną stylizacją brwi, która pozwala uzyskać dopasowany do twarzy kształt. Zabieg wykonywany przez doświadczonych stylistów, którzy odbyli odpowiednie szkolenia, z pewnością przyniesie korzystne rezultaty!

Przed właściwą wizytą warto umówić się na próbę uczuleniową, najlepiej 48 godzin przed zabiegiem. Będziesz wtedy mieć pewność, że nie wystąpi u Ciebie żadna reakcja alergiczna. Dotyczy to szczególnie kobiet, które nigdy nie wykonywały takiego zabiegu, tym bardziej jeśli dotychczas nie farbowały włosów, a także alergiczek i ciężarnych. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, pod żadnym pozorem nie można wykonywać zabiegu. Przeciwwskazaniami do nałożenia pudrowej henny są również stany zapalnie oczu, powiek oraz okolic brwi, choroby skórne, otarcia, urazy, opuchlizna, poparzenia słoneczne, a także niedawno wykonane zabiegi złuszczające naskórek.

Pełny zabieg aplikacji henny pudrowej oraz stylizacji brwi trwa około 60 minut i składa się z różnych etapów. Najpierw kosmetyczka przeprowadza krótką rozmowę z klientką, podczas której ustala z nią kształt i kolor brwi. Kolejnym etapem jest oczyszczenie i nawilżenie skóry oraz włosków. Pełny demakijaż brwi i oczu oraz odpowiednia pielęgnacja to niezwykle ważny krok podczas zabiegu, ponieważ henna nie będzie się utrzymywać na źle przygotowanej skórze. Następnie kosmetyczka za pomocą specjalnych miarek i nici przystępuje do wyznaczenia kształtu brwi oraz zabezpiecza skórę wokół nich za pomocą białej pasty. Dzięki niej niechciane miejsca w okolicy włosków nie zostaną zafarbowane. Po nałożeniu henny specjalnym pędzelkiem kosmetyczka czeka od kilkunastu do 30 minut, po czym zmywa preparat z włosków i skóry. Kolejnym etapem zabiegu pudrowej stylizacji brwi jest regulacja, podczas której nadawany jest ostateczny kształt brwi za pomocą pęsety, wosku, nici lub pasty cukrowej.

Jak dbać o „brwi pudrowe” po zabiegu?

Po wykonaniu stylizacji henną pudrową warto pamiętać o przestrzeganiu kilku prostych zasad, które pozwolą Ci cieszyć się efektem zabiegu przez długi czas. Przede wszystkim pamiętaj, że ostateczny kolor brwi formuje się przez około dobę. Dlatego w ciągu pierwszych 24 godzin nie należy aplikować preparatów do makijażu w okolicy włosków. Należy także powstrzymać się od dotykania i pocierania brwi oraz chronić je przed kontaktem z szamponami i odżywkami do włosów. Po nałożeniu pudrowej henny unikaj również wizyt na basenie i w saunie. Ogranicz także kontakty ze słońcem.

Recommended Articles