Telefon (rezerwacje)

(12) 644 43 00 lub 537 460 700

Email

aquasun@onet.pl

Godziny otwarcia

pon-piąt 8:00-20:00, sob 8:00-15:00

Skuteczne i regularne złuszczanie naskórka jest jednym z podstawowych działań, jakie powinno się podjąć w trosce o piękną, promienną i wygładzoną skórę.

Co to jest mikrodermabrazja korundowa?

Mikrodermabrazja korundowa polega na mechanicznym i maszynowym złuszczaniu naskórka. Wykorzystywany w tym celu proszek ścierny składa się głównie z korundu, czyli obojętnych chemicznie kryształków tlenku glinu. Pod wpływem podciśnienia, cząstki twardego materiału, uderzają o skórę i mechanicznie ścierają naskórek. Zużyty korund zasysany jest do znajdującego się w maszynie pojemnika i poddawany utylizacji. Mikrodermabrazja jest  całkowicie bezbolesna. Trwa od 20 do 90 min i nie wymaga okresu rekonwalescencji. W trakcie jego trwania pacjent odczuwa delikatne mrowienie, zależne od siły nacisku głowicy oraz regulacji poziomu ciśnienia maszyny. Parametry zabiegu dobierane są indywidualnie – wedle potrzeb i typu cery pacjenta. Po zakończonej terapii kosmetolog aplikuje na obszar zabiegowy specjalną maskę wyciszającą.

Mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa – który zabieg wybrać?

Zarówno mikrodermabrazja diamentowa, jak i korundowa mają działanie oczyszczające i złuszczające. Czynnikiem decydującym o wyborze metody jest typ i aktualny stan cery pacjentki. Kosmetolog na podstawie wywiadu medycznego i po ocenie stanu wyjściowego skóry, dobiera odpowiedni plan terapii, uwzględniając oczekiwania wobec przyszłych efektów. Peeling korundowy zostanie polecony osobom posiadającym cerę grubsząmocniej zanieczyszczonąbez widocznych zmian naczyniowych. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest natomiast w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, a także dla skór wrażliwych i skłonnych do podrażnień. Różnice w efektach są znikome, lecz aby terapia była w pełni bezpieczna i skuteczna, należy zgłosić się do odpowiedniego specjalisty, który w oparciu o wiedzę i doświadczenie, dobierze idealny plan zabiegowy.

Mikrodermabrazja korundowa – przed i po, czyli jakie efekty daje zabieg?

Pierwszy zauważalny efekt to dogłębnie oczyszczony z zaskórników i zanieczyszczeń naskórek. W ciągu następnych kilku dni rozpoczyna się proces eksfoliacj, czyli łuszczenia. Skóra staje się rozjaśniona, świeża, promienna i wygładzona. Przez odblokowanie porów następuje zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, a tym samym ilości wydzielanego sebum. Dzięki temu zabieg dedykowany jest również skórom problematycznym, których zmiany trądzikowe zlokalizowane się głównie na twarzy, plecach i dekolcie. Mikrodermabrazja korundowa wpływa również na zmniejszenie przebarwień . Należy jednak pamiętać, że nie zlikwiduje ona przebarwień głębokich (hormonalnych, starczych, silnych posłonecznych). Ponadto, przy regularnym wykonywaniu, zostaje pobudzona aktywność komórek młodości, czyli fibroblastów odpowiedzialnych za syntezę włókien kolagenowych, elastynowych i kwasu hialuronowego. Tym samym zabieg w sposób pośredni wpływa na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu skóry. Peeling korundowy może być także idealnym wstępem dla mocniejszych, bardziej inwazyjnych zabiegów, do których skóra posiadająca głębokie zmarszczki, blizny potrądzikowe czy rozstępy musi zostać dobrze przygotowana.

Mikrodermabrazja korundowa – dla kogo, jak często, gdzie wykonać zabieg?

Mikrodermabrazja korundowa zalecana jest głównie osobom posiadającym cerę tłustą lub mieszaną, ze skłonnością do powstawania zaskórników (tradzikowych) i zmian o charakterze grudkowym, a ponadto dla skór szarych, grubych, ziemistych, pozbawionych odpowiedniego kolorytu oraz tych z widocznymi oznakami starzenia.

Efekty po mikrodermabrazji korundowej widoczne są bezpośrednio po pierwszej wizycie. Aby zachować ich trwałość, należy poddać się serii zabiegów.  Najlepiej, aby były one wykonywane regularnie: na początku co  1–2 tygodnie, później raz na miesiąc. Terapia może być prowadzona zarówno przez kosmetyczkę, jak i kosmetologa. Istotne jest, aby osoba wykonująca zabieg, prawidłowo zakwalifikowała klienta, wykluczając wszelkie przeciwwskazania.

Przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji korundowej:

  • zakażenia wirusowe,
  • zakażenia i nadkażenia bakteryjne i grzybicze,
  • nowotwory,
  • trądzik różowaty i ropowiczy,
  • znamiona naczyniowe,
  • terapia izotretynoiną i okres do 6. miesięcy od zakończenia terapii,
  • uczulenie na tlenek glinu,
  • łuszczyca

Mikrodermabrazja korundowa w ciąży

Mechanizm działania mikrodermabrazji diamentowej jest jak najbardziej bezpieczny dla kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią. Niestety w przypadku korundu istnieje wiele różnych opinii. Decyzja nie jest jednoznaczna, głównie przez brak jakichkolwiek testów działania korundu na płód. Wiele kosmetyczek, kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej uważa, że ciąża nie przekreśla możliwości wykonania zabiegu. Inni, specjaliści tej samej profesji, uważają ją za przeciwwskazanie bezwzględne. Co zrobić w takiej sytuacji?  Tak naprawdę, dla własnego bezpieczeństwa (zarówno pacjentki, jak i specjalisty), w ciągu tych 9. miesięcy należy wybrać przede wszystkim spokój i decydować się na sprawdzone, dedykowane kobietom w ciąży terapie.

Recommended Articles