Telefon (rezerwacje)

(12) 644 43 00 lub 537 460 700

Email

aquasun@onet.pl

Godziny otwarcia

pon-piąt 8:00-20:00, sob 8:00-15:00

Przebarwienia problemem co trzeciej kobiety

Aż 35 kobiet po 30. roku życia ma na skórze przebarwienia. Wraz z procesem starzenia jest ich coraz więcej i są bardziej widoczne. Przebarwienia są wynikiem nieprawidłowego wytwarzania melaniny przez melanocyty. Mogą być w niektórych miejscach aktywniejsze i tym samym produkować za dużo barwnika. Łatwo można zaobserwować, że zjawisko to najczęściej występuje w tych obszarach skóry, które są szczególnie narażone na wpływ promieniowania słonecznego, czyli twarz, dekolt, ramiona i dłonie.

Przebarwienia mogą wystąpić ponadto przy stanach zapalnych i stosowaniu niektórych leków. Pojawiają się też w wyniku  zmian hormonalnych. Przyczyną, którą szczególnie trudno jest wyeliminować, jest  pielęgnacja skóry kosmetykami z substancjami fotouczulającymi.

U kobiet w młodym wieku zmiany na skórze pojawiają się również  przy kuracji antykoncepcyjnej i podczas ciąży. Towarzyszą nadczynności tarczycy i niedoczynności kory nadnerczy. U kobiet starszych przebarwienia mogą być efektem przekwitania. Nie zawsze uchronią się przed nimi nastolatki, ponieważ występować mogą w miejscach zmian trądzikowych.

Phyto Fenol Peel to pierwszy polski peeling z roślinnym fenolem, który skutecznie rozjaśnia przebarwienia i likwiduje skutki starzenia posłonecznego. Jest naturalną alternatywą dla peelingów z fenolem.

Peeling z fenolem jest kompozycją kwasów roślinnych, które razem wykazują jeszcze silniejsze działanie rozjaśniające przebarwienia i jednocześnie odmładzające:

  • Kwas kawowy (naturalna pochodna fenolu) – silny antyoksydant wzmacniający odporność skóry i hamujący nadaktywność melanocytów
  • Kwas rozmarynowy (pochodna kwasu kawowego) – chroni skór przed UV i wolnymi rodnikami, cechuje się działaniem przeciwzapalnym i właściwościami antybakteryjnymi
  • Kwas ferulowy (naturalny fenolokwas) – ochrona DNA komórek i naturalny filtr UV
  • Heksylrezorcynol – jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych substancji depigmentacyjnych o działaniu przeciwzapalnym i chroniącym DNA komórek skóry, kolagen i elastynę.

Peeling z fenolem nie może być wykonywany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, przy alergicznych, bakteryjnych i wirusowych zapaleniach skóry, aktywnej opryszczce i naruszonej ciągłości naskórka. 

Miejsca zabiegowe: twarz, szyja, dekolt 

Zastosowanie: skóra dojrzała, przebarwienia, blizny, zmarszczki

Recommended Articles