Telefon (rezerwacje)

(12) 644 43 00 lub 537 460 700

Email

aquasun@onet.pl

Godziny otwarcia

pon-piąt 8:00-20:00, sob 8:00-15:00

Pedicure kosmetyczny jest zabiegiem pielęgnacyjnym dla zdrowych stóp, natomiast pedicure podologiczny jest zabiegiem leczniczo-pielęgnacyjnym zarówno dla zdrowych, jak i ze zmianami, typu pękające pięty, modzele czy odciski. 

Podczas pierwszej wizyty podolog zakłada pacjentowi kartę oraz przeprowadza dokładny wywiad w celu poznania stanu zdrowia klienta. Skrupulatnie zapisane informacje z wywiadu uzupełniane są o dokumentację fotograficzną. Procedura ta jest niezbędna, gdyż pomaga określić przyczynę problemu. Po dokładnym obejrzeniu stóp podolog stawia diagnozę oraz przedstawia program terapii. Jeśli uzna, że niezbędna jest konsultacja z lekarzem, kieruje klienta do odpowiedniego specjalisty. Podolog współpracuje z lekarzami różnych specjalizacji, np. dermatologiem.

Podczas wykonywania pedicure podologiczanego, podolog usuwa  zrogowaciały naskórek, odciski, modzele, czy nagniotki używając specjalistycznych narzędzi typu skalpel, dłuto lub odpowiednio dobranych frezów, będących uzupełnieniem frezarki podologicznej. Podolog zajmuje się wszelkimi zmianami na stopach, takimi jak odciski, modzele, grzybica, brodawki, łuszczyca, wrastające paznokcie, zrogowaciałe i pękające pięty.

Specjalista podolog jest absolwentem uczelni wyższej na kierunku kosmetologii o specjalizacji podologia lub uzyskał dyplom po ukończonych studiach podyplomowe. Pedicurzystka nie ma odpowiednich kwalifikacji i wiedzy z dziedziny podologii.

Recommended Articles