Telefon (rezerwacje)

(12) 644 43 00 lub 537 460 700

Email

aquasun@onet.pl

Godziny otwarcia

pon-piąt 8:00-20:00, sob 8:00-15:00

Zabiegi laserowe przebojem weszły na listy usług gabinetów medycyny estetycznej. Za pomocą lasera można zwalczyć uporczywe przebarwienia, pozbyć się blizn, a nawet cofnąć czas. A to zaledwie garstka tego, co potrafią lasery.Przyczyną tego są powszechnie powielane mity oraz brak rzetelnej wiedzy na temat laseroterapii. 

MIT: Lasery są niebezpieczne

Lasery bez względu na rodzaj i siłę działania są bezpieczne. Urządzenia stosowane obecnie w medycynie estetycznej muszą pomyślnie przejść wiele rygorystycznych testów, o czym świadczą atesty i certyfikaty.

FAKT: Zabiegi laserowe nie dla każdego

Choć są powszechnie dostępne i uchodzą za bezpieczne, to nie każdy może poddać się terapii laserowej. Istnieje bowiem lista przeciwskazań medycznych, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Są to m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • nieustabilizowana cukrzyca
  • infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (np. opryszczka)
  • aktywne choroby skóry takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
  • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających
  • nadwrażliwość na światło

MIT: Zabiegów laserowych nie można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej

Terapie laserowe można łączyć ze sobą oraz wspomagać je innymi zabiegami medycyny estetycznej np. osoczem bogatopłytkowym, kwasem hialuronowym, botoxem.

FAKT. Zabiegi laserowe najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Zabiegi laserowe polegają na celowym uszkodzeniu komórek skóry, czyli zaburzeniu jej naturalnej równowagi po to, by uruchomić intensywne procesy naprawcze. Podrażniona skóra po zabiegu jest natomiast bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, które stymulują szereg niekorzystnych mechanizmów m.in. powstawanie przebarwień. Laser i słońce to złe połączenie! Dlatego właśnie zabiegi z użyciem lasera najlepiej wykonywać jesienią i zimą, kiedy słońce nie świeci tak intensywnie jak latem.

Nie oznacza to jednak, że w miesiącach letnich musimy zupełnie rezygnować z zabiegów laserowych. Jeśli zabiegi dotyczą części ciała, których nie eksponujemy na słońce (plecy, brzuch, pośladki), możemy się im poddać bez względu na porę roku.

MIT/FAKT: Zabiegi laserowe powodują ból

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną. U jednych pacjentów ten sam laser będzie powodował większy dyskomfort u innych mniejszy.

FAKT: Dla uzyskania optymalnych efektów należy wykonać serię zabiegów

W celu osiągnięcia optymalnych efektów zabiegi laserowe wykonywane są zwykle w seriach.

FAKT: Podczas laseroterapii nie wolno przyjmować niektórych leków i ziół

Niektóre leki i zioła posiadają właściwości fototoksyczne, które uwrażliwiają skórę na światło. Przyjmowanie tych substancji podczas laseroterapii zwiększa ryzyko poparzenia skóry podczas zabiegu oraz powstania przebarwień. Dlatego przed rozpoczęciem terapii oraz w czasie jej trwania należy poinformować kosmetyczkę o przyjmowanych lekach i suplementach.

FAKT: Skóra po zabiegu laserowym wymaga specjalnej pielęgnacji

Skóra po zabiegach laserowych jest podrażniona, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Obszar poddany zabiegowi należy smarować kilka razy dziennie preparatami łagodzącymi i natłuszczającymi. Pielęgnacja skóry w dzień powinna natomiast obejmować stosowanie kremów z filtrem UV (co najmniej SPF 50+). W pierwszych dniach po zabiegu powinno się unikać mydła, toników na bazie alkoholu, dezodorantów itp., które mogą jeszcze bardziej wysuszyć i podrażnić skórę. Nie wskazane są także gorące kąpiele oraz korzystanie sauny i solarium.

Recommended Articles