Telefon (rezerwacje)

(12) 644 43 00 lub 537 460 700

Email

aquasun@onet.pl

Godziny otwarcia

pon-piąt 8:00-20:00, sob 8:00-15:00

MEZOTERAPIA IGŁOWA (5+1GRATIS)

Czym jest mezoterapia igłowa?

Spectrum stosowania tej zaawansowanej terapii jest bardzo szerokie. Odpowiednio dobrany preparat podziała na suchą, ziemistą skórę, ze śladami po przebytym trądziku lub przebarwieniami posłonecznymi.

Zabieg mezoterapii z zastosowaniem odpowiedniego koktajlu składników można stosować na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, oraz ciało w celu poprawy napięcia skóry lub niwelowania cellulitu. 

Mezoterapia ma swoje zastosowanie w terapii wypadania włosów celem poprawy ich kondycji i stymulacji wzrostu.

Mezoterapia igłowa ( z ang. needle mesotherapy) jest jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Istotą zabiegu mezoterapii jest wprowadzenie w głębsze warstwy skóry, odpowiednio dobrane preparaty, czyli koktajle na bazie kwasu hialuronowego wraz z witaminami i aminokwasami, mające zadziałać nawilżająco, regenerująco i odżywczo. Wykonuje serię nakłuć igłą, podczas których wstrzykuje odpowiednio dobrany preparat.

Efekty zabiegu mezoterapii

Mezoterapia słynie z efektywnego odżywienia i głębokiego nawilżenia skóry. W efekcie nasza skóra doświadcza rewitalizacji.

Odżywienie skóry twarzy następuje w wyniku uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Mezoterapia wspomaga mikrokrążenie i stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, dlatego zwiększa się napięcie skóry i pacjent odczuwa poprawę w jej elastyczności. Zabieg wzmacnia naskórek, co redukuje zasinienia pod oczami. Skóra jest rozjaśniona i zostaje wyraźnie odmłodzona.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-6 zabiegów. Powinny odbywać się cyklicznie co 1-4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu kuracji, raz na kilka miesięcy.

Technologia MESO INJECTOR – innowacyjny zabieg mezoterapii igłowej z funkcją vacuum

Mezoterapia igłowa jest jednym z najlepszych niechirurgicznych sposobów na rewitalizację skóry. Tradycyjne zabiegi wykonywano metodą iniekcji ręcznej, co było bolesne dla pacjenta i powodowało wymagające długiego gojenia uszkodzenia skóry. Nowoczesne urządzenia do mezoterapii igłowej z funkcją vacuum oraz nanoigłami są mniej inwazyjne, nie niszczą skóry i pozwalają na przeprowadzenie zabiegu w sposób bezpieczny i precyzyjny. Dzięki temu urządzenia te stały się podstawowym wyposażeniem gabinetu medycyny estetycznej.

Jak działają urządzenia typy meso injector?

Innowacyjność urządzeń do mezoterapii igłowej opiera się na wykorzystaniu nowoczesnego pistoletu wyposażonego w jednorazowe, sterylne moduły z 9 igłami, przez które do skóry pacjenta podaje się preparaty kondycjonujące. Igły pistoletu do mezoterapii penetrują skórę na głębokości od 0,3-3mm, dzięki czemu z łatwością docierają do warstw skóry właściwej lub tkanki podskórnej i głęboko je odżywiają. Działają też w sposób automatyczny – same nakłuwają i wysuwają się ze skóry pacjenta, w zależności od tego, jak skonfigurowany jest program zabiegu.

Zabiegi tego typu wyróżniają dwie rzeczy. Po pierwsze, zabieg mezoterapii igłowej sterowany jest komputerowo, dzięki czemu można dokładnie określić głębokość penetracji igieł w zależności od stanu i potrzeb skóry. Osiąga się również bardzo wysoką precyzję częstotliwości nakłuć oraz dawki wstrzykiwanych preparatów kondycjonujących – jest ona dokładnie taka sama za każdym nakłuciem. Po drugie, pistolet do urządzeń kosmetycznych typu meso injector wyposażony jest w funkcję vacuum. Zasysa on skórę podczas wstrzykiwania, napinając ją i ułatwiając iniekcję. Blokuje to również przepływ zwrotny, czyli cofanie się preparatu i krwi pacjenta.

W porównaniu do manualnej mezoterapii igłowej, zabiegi z wykorzystaniem meso injector mają wiele zalet:

  • dużo mniejsza bolesność zabiegu, dzięki czemu nie ma konieczności podawania pacjentowi miejscowych środków znieczulających;
  • krótszy czas zabiegu i większy komfort pacjenta;
  • brak ryzyka związanego ze zbyt głębokim podaniem preparatu pacjentowi;
  • redukcja powstawania siniaków, krwiaków i grudek.

Zastosowanie urządzeń do mezoterapii próżniowej

Dzięki nowoczesnym pistoletom do mezoterapii igłowej można wykonywać kilka nakłuć naraz. Daje to możliwość wykonywania komfortowych i szybkich zabiegów nie tylko na twarzy, ale także na innych, dużych obszarach ciała: szyi, dekoltu, skóry głowy, brzucha, ud i pośladków.

Za pomocą meso injector możliwe są:

  • spłycanie zmarszczek i głębokich bruzd;
  • opóźnienie procesów starzenia;
  • dogłębne nawilżanie i odżywianie skóry;
  • terapie powstrzymujące i zapobiegające łysieniu;
  • redukcja rozstępów i blizn;
  • przywracanie gęstości i jędrności skóry;
  • terapie antycellulitowe;
  • lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej.

Zabiegi z urządzeniami do mezoterapii igłowej

Przed wykonaniem igłowej mezoterapii próżniowej kosmetolog powinien przeprowadzić dokładny wywiad medyczny w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa pacjenta. Niestety, w niektóry przypadkach przeprowadzenie zabiegu mezoterapii igłowej nie jest możliwe. Są to przede wszystkim:

  • stany zapalne, uszkodzenia i infekcje skórne w miejscu wykonywania zabiegu;
  • opryszczka;
  • ciąża oraz karmienie piersią;
  • choroby nowotworowe;
  • alergie na składniki preparatów kondycjonujących;
  • cukrzyca;
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • obniżona krzepliwość krwi.

Parametry zabiegowe oraz czas trwania zabiegu uwarunkowane są pożądanym efektem (czyli rodzajem wstrzykiwanego preparatu) oraz częścią ciała, nad którą się pracuje. W zależności od tego pojedynczy zabieg może trwać od 15 do 60 minut. Bezpośrednio po wykonaniu mezoterapii igłowej skóra jest lekko zaczerwieniona i podrażniona. U pacjentów o wyjątkowo wrażliwej, delikatnej i płytko unaczynionej skórze mogą natomiast pojawić się niewielkie siniaki. Nie są one jednak bolesne, zanikają samoistnie i nie zakłócają normalnego funkcjonowania. Do zwykłego trybu życia można powrócić od razu po zabiegu mezoterapii igłowej, ograniczając nadmierną ekspozycję na słońce i odpowiednio pielęgnując skórę.

Pierwsze zauważalne efekty powinny pojawić się już kilka dni po zabiegu mezoterapii igłowej. Wyrównuje się koloryt skóry, a ona sama staje się bardziej nawilżona i wygładzona. Niemniej na optymalne efekty można liczyć dopiero po całej serii zabiegów. Zależnie od stanu skóry zwykle zaleca się od 4 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, mezoterapia ma swoje przeciwwskazania. Nie powinno się go przeprowadzać w przypadku następujących stanów czy chorób:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • cukrzyca
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne substancje zawarte w preparatach do mezoterapii.

Recommended Articles