Telefon (rezerwacje)

(12) 644 43 00 lub 537 460 700

Email

aquasun@onet.pl

Godziny otwarcia

pon-piąt 8:00-20:00, sob 8:00-15:00

Masaż ultradźwiękowy, czyli sonoforeza, korzystnie wpływa na metabolizm komórek skóry, pobudzając je do produkcji kolagenu i elastyny. To efekt ultradźwięków, które docierają znacznie głębiej niż tradycyjne kosmetyki do pielęgnacji ciała. Dowiedz się, jak w kilkanaście minut przywrócić skórze młodzieńczy wygląd.

Czym jest sonoforeza?

Sonoforeza to zabieg kosmetyczny wykorzystujący ultradźwięki. Z tego względu jest on określany mianem „masażu ultradźwiękowego” lub „mikromasażu”. Ultradźwięki (fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości) poprawiają przepuszczalność błon komórkowych. W ten sposób ułatwiają substancjom odżywczym zawartym w preparatach kosmetycznych przeniknięcie w głębokie warstwy skóry. Ultradźwięki korzystnie wpływają też na przepływ limfy i metabolizm komórek.

W gabinetach kosmetycznych wiele zabiegów poprzedza właśnie sonoforeza. Należą do nich m.in. peelingi chemiczne i mechaniczne czy peeling kawitacyjny. Dzięki temu skóra zostaje przygotowana do przyjęcia substancji odżywczych.

Sonoforeza jest bezinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym, który można stosować na różne partie ciała. Z uwagi na liczne korzyści, oferuje ją każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny. Sonoforeza może być też wykonywana w domowych warunkach – wystarczy tylko posiadać urządzenie emitujące ultradźwięki.

Recommended Articles