Telefon (rezerwacje)

(12) 644 43 00 lub 537 460 700

Email

aquasun@onet.pl

Godziny otwarcia

pon-piąt 8:00-20:00, sob 8:00-15:00

Trychologia, nauka o włosach, jest dziedziną nauk medycznych zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem chorób skóry głowy i włosów oraz pielęgnacją, która ma na celu poprawę jakości skóry głowy, a tym samym również włosów.

Do zadań trychologa należy zdiagnozowanie problemu z jakim zgłasza się pacjent oraz ustalenie planu działania w celu poprawy jakości życia pacjenta.

Badanie trychologiczne jest badaniem bezbolesnym i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Poprzedzone jest ono dokładnym wywiadem na temat stanu zdrowia, zaburzeń hormonalnych, morfologii, diety i stosowanych kosmetyków. Następnie przystępuje się do wykonania badania, za pomocą 200-400-krotnego powiększenia analizowany jest obraz z kamery ukazujący się na monitorze. Pod mikrokamerą badaniu podlega skóra głowy, włosy na całej długości i cebulki.

Zabiegi trychologiczne obejmują: oczyszczenie skóry głowy tzw. peeling za pomocą specjalistycznych preparatów, elektroterapię prądem o niskim natężeniu a wysokiej częstotliwości, masaż drenujący, światłoterapię i mezoterapię igłową lub bezigłową. Zadaniem tych zabiegów jest poprawienie wchłaniania preparatów odżywczych i stymulujących mieszki włosowe poprzez lepsze ukrwienie i odżywienie powierzchniowej warstwy skóry. Najczęstszymi wskazaniami do trychoterapii są: łupież suchy oraz tłusty, łojotok skóry, kruche i łamliwe włosy oraz wrażliwa skóra głowy.

Mezoterapia mikroigłowa / igłowa

Mezoterapia mikroigłowa / igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę głowy koktajlu witaminowego i silnie odżywczego.

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej/ igłowej na skórę głowy przyczyniają się w zdecydowany sposób do zwiększenia gęstości włosów, zapewniając dodatkową ilość substancji odżywczych cebulkom włosów. Ponadto, stosowanie wysoce specjalistycznych składników aktywnych wpływa efektywnie na jakość włosów, które są zdrowsze włosów oraz na wydłużenie fazy wzrostu włosów w ich cyklu życia.

Recommended Articles