Na czym polega Karboksyterapia?
Dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Dochodzi wtedy do zjawiska lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Karboksyterapia zwiększa również drenaż limfatyczny, co pozwala skutecznie niwelować worki pod oczami i wspomaga walkę z cellulitem.
Czy Karboksyterapia jest bolesna?
W zależności od progu bólowego Klienta, zabieg może być odbierany jako lekki dyskomfort lub chwilowy ból. Odczucia towarzyszące wtłaczaniu dwutlenku węgla to rozpieranie, ucisk, szczypanie, pieczenie. Po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaczki, opuchnięcia (szczególnie w okolicach oczu) oraz uczucie tkliwości tkanek.
Kiedy widać efekty po karboksyterapii?
Pierwsze efekty kuracji można zauważyć już po wykonaniu 1 zabiegu. W szczególności dotyczy to karboksyterapii przeprowadzonej w okolicach oczu czy na całej twarzy. W przypadku redukowania cellulitu, modelowania sylwetki, odmładzania i ujędrniają skóry, rezultaty terapii będą widoczne po 3-4 wizytach w gabinecie.
Czy Karboksyterapia odchudza?
Dostarczenie dużych ilości tlenu do tkanki tłuszczowej powoduje jej spalanie. Procesy metabolizmu tłuszczów zachodzą w środowisku silnie tlenowym, dlatego też zabiegi karboksyterapii prowadzą do znacznej redukcji tkanki tłuszczowej w miejscu i okolicy podania dwutlenku węgla.
Czego nie można robić po karboksyterapii?
Przez 4 godziny po karboksyterapii nie zaleca się jednak kąpieli, a przez dobę po zabiegu należy zrezygnować z opalania, sauny, solarium, gorących kąpieli. W ciągu 2 dni nie należy też masować miejsc, poddanych terapii.
Czy Karboksyterapia jest bezpieczna?
Dwutlenek węgla występuje naturalnie zarówno w naszych organizmach, jak i w atmosferze. Oznacza to, że jest całkowicie obojętny dla każdego organizmu. Jeśli nie ma przeciwwskazań do wykonania karboksyterapii, jest ona zabiegiem bardzo bezpiecznym.
Na czym polega Karboksyterapia twarzy?
Karboksyterapia twarzy polega na precyzyjnym wstrzyknięciu dawki dwutlenku węgla (CO2), który przenika bezpośrednio do skóry właściwej. Gaz wprowadzamy za pomocą cienkiej igły szybko rozchodzi się wewnątrz tkanki wywołując w pełni zamierzony stan zapalny.
Co to jest Karboksyterapia skóry głowy?
Polega na podaniu do skóry głowy medycznego dwutlenku węgla, który przenikając do tkanek, stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, a także pobudza metabolizm, poprawia mikrokrążenie oraz poprawia elastyczność skóry.
Ile trwa zabieg karboksyterapii?
Dodatkowo dwutlenek węgla bardzo skutecznie rozbija złogi tłuszczu, przez co karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod walki z cellulitem. Jak długo trwa zabieg: Zabieg trwa około 30-40 minut.
Co to jest Karboksyterapia brzucha?
Karboksyterapia na brzuch to skuteczny zabieg odchudzający, który redukuje tkankę tłuszczową poprzez przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Sam zabieg polega na wprowadzeniu przez cienką igłą dwutlenku węgla, który wywołuje pożądane reakcje w podskórnej tkance tłuszczowej zgromadzonej na brzuchu.