Peeling kwasem ferulowym to zabieg nowej generacji, który rozjaśni przebarwienia i skutecznie zabezpieczy Twoją skórę przed destrukcyjnym działaniem słońca. Kwas ferulowy zredukuje efekty fotostarzenia oraz stworzy naturalną tarczę ochronną, zapobiegając uszkodzeniom włókien kolagenowych.
Kwas ferulowy ma właściwości antyoksydacyjne – zwalcza wolne rodniki. Niweluje zmarszczki, przebarwienia i linie mimiczne. Działa przeciwzapalnie oraz może zapobiegać nowotworowi skóry – wedle najnowszych badań.
Dzięki aktywnym składnikom peeling chemiczny kwasem ferulowym zapewnia szybkie efekty w pielęgnacji twarzy, szyi, dekoltu, a nawet pleców. Usuwa on przebarwienia i rozjaśnia skórę. Peeling ferulowy jako silny przeciwutleniacz dezaktywuje wolne rodniki, które odpowiadają, m.in. za procesy starzenia się skóry. Co więcej, skuteczniej spowalnia działanie enzymów tyrozynazy i elastazy, umożliwiając przywrócenie równego kolorytu skóry.
CO TO JEST KWAS FERULOWY
Kwas ferulowy to substancja, która występuje naturalnie w wielu roślinach, przede wszystkim w liściach, nasionach, korze drzew iglastych oraz ziarnach zbóż i kukurydzy. Ten organiczny związek chemiczny jest pochodną kwasu cynamonowego i, podobnie jak on, znajduje zastosowanie w medycynie i kosmetologii jako skuteczny zabieg odmładzający.
Kwas ferulowy po raz pierwszy został uzyskany w 1866 roku, a swoją nazwę zawdzięcza on roślinie, z której go wyekstrahowano – Ferula foetida.. Natomiast po raz pierwszy w procesach chemicznych kwas ferulowy otrzymano w 1925 roku.
PEELING FERULOWY WSKAZANIA
Peeling chemiczny kwasem ferulowym można stosować do każdego rodzaju skóry w celu jej pielęgnacji, najbardziej jednak wskazany jest w przypadku:
- skóry dojrzałej
- szarej i zmęczonej
- skóry palacza
- z przebarwieniami
- zmarszczek
- poprawy owalu twarzy
PEELING FERULOWY EFEKTY
Peeling kwasem ferulowym działa odmładzająco, usuwa przebarwienia i może przeciwdziałać nowotworom. Ponadto zabieg przynosi następujące efekty:
- wyrównuje koloryt skóry
- cofa efekty fotostarzenia
- zapewnia skórze młody wygląd
- rozjaśnia przebarwienia
- spłyca i wygładza zmarszczki
- zwiększa jędrność skóry
- pobudza produkcję kolagenu i elastyny
- działa przeciwzapalnie
- redukuje zaczerwienienia
- działa fotoprotekcyjne i wzmocnia naturalną ochronę przez działaniem, czynników zewnętrznych
- nawilża skórę
PEELING FERULOWY PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazania do zabiegu powinny być ustalane indywidualnie i konsultowane ze specjalistą. Peelingu kwasem ferulowym nie można wykonywać, gdy występuje:
- przerwanie ciągłości naskórka
- podrażnienie
- trądzik różowaty
- liczne teleangiektazje
- ekspozycja na słońce
- alergie skórne
- opryszczka
- ciężkie postacie trądziku
- choroby autoimmunologiczne typu kolagenoza i pęcherzyca
- leczenie dermatologiczne za pomocą pochodnych witaminą A
- liczne znamiona barwnikowe
- stan po zabiegach chirurgicznych ( 2 miesiące)
- stosowanie kremów z retinolem
- ciąża i laktacja
OPTYMALNA ILOŚĆ ZABIEGÓW KWASEM FERULOWYM
Dla pełnego efektu peelingu chemicznego kwasem ferulowym poleca się wykonać serię zabiegów w ilości od 6 do 8 z odstępami co 7 – 14 dni. Jednak ilość peelingów dobiera się indywidualnie w zależności od procesu pielęgnacji skóry. Ich ilość może być więc mniejsza lub większa. Zabieg można wykonać także jednorazowo w celu nadaniu skórze blasku i wyrównania jej kolorytu.