Przebarwienia problemem co trzeciej kobiety
Aż 35 kobiet po 30. roku życia ma na skórze przebarwienia. Wraz z procesem starzenia jest ich coraz więcej i są bardziej widoczne. Przebarwienia są wynikiem nieprawidłowego wytwarzania melaniny przez melanocyty. Mogą być w niektórych miejscach aktywniejsze i tym samym produkować za dużo barwnika. Łatwo można zaobserwować, że zjawisko to najczęściej występuje w tych obszarach skóry, które są szczególnie narażone na wpływ promieniowania słonecznego, czyli twarz, dekolt, ramiona i dłonie.
Przebarwienia mogą wystąpić ponadto przy stanach zapalnych i stosowaniu niektórych leków. Pojawiają się też w wyniku zmian hormonalnych. Przyczyną, którą szczególnie trudno jest wyeliminować, jest pielęgnacja skóry kosmetykami z substancjami fotouczulającymi.
U kobiet w młodym wieku zmiany na skórze pojawiają się również przy kuracji antykoncepcyjnej i podczas ciąży. Towarzyszą nadczynności tarczycy i niedoczynności kory nadnerczy. U kobiet starszych przebarwienia mogą być efektem przekwitania. Nie zawsze uchronią się przed nimi nastolatki, ponieważ występować mogą w miejscach zmian trądzikowych.
Phyto Fenol Peel to pierwszy polski peeling z roślinnym fenolem, który skutecznie rozjaśnia przebarwienia i likwiduje skutki starzenia posłonecznego. Jest naturalną alternatywą dla peelingów z fenolem.
Peeling z fenolem jest kompozycją kwasów roślinnych, które razem wykazują jeszcze silniejsze działanie rozjaśniające przebarwienia i jednocześnie odmładzające:
- Kwas kawowy (naturalna pochodna fenolu) – silny antyoksydant wzmacniający odporność skóry i hamujący nadaktywność melanocytów
- Kwas rozmarynowy (pochodna kwasu kawowego) – chroni skór przed UV i wolnymi rodnikami, cechuje się działaniem przeciwzapalnym i właściwościami antybakteryjnymi
- Kwas ferulowy (naturalny fenolokwas) – ochrona DNA komórek i naturalny filtr UV
- Heksylrezorcynol – jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych substancji depigmentacyjnych o działaniu przeciwzapalnym i chroniącym DNA komórek skóry, kolagen i elastynę.
Peeling z fenolem nie może być wykonywany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, przy alergicznych, bakteryjnych i wirusowych zapaleniach skóry, aktywnej opryszczce i naruszonej ciągłości naskórka.
Miejsca zabiegowe: twarz, szyja, dekolt
Zastosowanie: skóra dojrzała, przebarwienia, blizny, zmarszczki