Telefon (rezerwacje)

(12) 644 43 00

Email

aquasun@onet.pl

Godziny otwarcia

pon-piąt 8:00-20:00, sob 8:00-15:00

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny polega na tradycyjnym zabiegu polegającym na skróceniu i opiłowaniu płytki, następnie zamknięciu łusek paznokcia pilnikiem oraz usunięciu cążkami narośniętych na płytkę skórek. Paznokieć polerujemy, malujemy i nakładamy oliwkę nawilżającą.

W naszym SPA stosujemy lakier do paznokci w szerokiej gamie markowych producentów. Manicure, lakierowane paznokci jest bardzo dobrą ochroną przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny jest to metoda stylizacji naturalnej płytki paznokciowej, której naczelną zasadą jest rezygnacja z ostrych, metalowych akcesoriów do paznokci. Jest to więc najmniej inwazyjny sposób stylizacji paznokci. Wszelkiego rodzaju dłutka, cążki, czy nożyczki zostają odstawione na bok na rzecz delikatniejszych akcesoriów, które z pewnością nie narażą skórek na zranienie oraz co gorsza na bolesne infekcje.

Zabieg manicure biologiczny polecany jest kobietom i mężczyznom, można go również wykonywać dzieciom.

Paznokcie są skracane do pożądanej długości, skórki są poddane działaniu specjalnemu preparatowi rozpuszczającemu keratynę i delikatnie odsuwane. Po zabiegu wmasowywana jest pielęgnacyjna oliwka do skórek i paznokci.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się specjalny preparat utwardzany pod lampą UV. Łączy w sobie zalety tradycyjnego lakieru, manicure żelowego lub akrylowego. Utrzymuje się do 3 tygodni. Polega na nałożeniu bazy, lakieru kolorowego i preparatu nawierzchniowego, a każda warstwa jest utrwalana pod lampą UV.

French Manicure

Klasyczny French Manicure polega na pomalowaniu płytki jasnym kolorem w odcieniach różu a następnie pokryciu końcówek białym lakierem. Niewątpliwie zaletą tego typu manicure jest to, że wygląda dobrze zarówno na krótkich jak i długich paznokciach. Na życzenie Klientki wykonujemy również French Manicure w dowolnym zestawieniu kolorystycznym oraz manicure hybrydowy french.

Manicure tytanowy

Manicure tytanowy jest czymś pomiędzy manicurem hybrydowym a akrylowym, można nim przedłużać paznokcie tak jak akrylem, ale z wyglądu przypomina bardziej hybrydę. Wymyślono go w Stanach Zjednoczonych i cieszy się tam dużym powodzeniem już od lat dziewięćdziesiątych. Teraz trend na tytanowy manicure wraca i wypiera modną do tej pory hybrydę. Najważniejsza różnica pomiędzy manicurem hybrydowym a tytanowym? W tym drugim nie używa się lampy UV.

Na czym polega manicure tytanowy?
Najpierw paznokcie pokrywane są bazą. Następnie każdy paznokieć wkładamy do pojemnika z pudrem, który przykleja się do płytki. W jego składzie jest m.in. dwutlenek tytanu, który można spotkać w kosmetykach kolorowych, polimer akrylowy, by utwardzić płytki i kolorowe pigmenty. Czynność należy powtórzyć dwa razy. Drobny pyłek aplikowany na paznokieć wysycha pod wpływem powietrza. Wystarczy musnąć je top coatem i gotowe!

Manicure tytanowy – zalety:
Płytka nie jest nadmiernie pogrubiona, a mimo to jest o wiele sztywniejsza niż po hybrydzie. Manicure tytanowy przez dodatek akrylu oraz witamin A, D i E wzmacnia paznokcie, dlatego sprawdzi się również na płytkach wiotkich i cienkich. Zaletą jest także to, że można uzupełnić sam odrost, czyli zupełnie inaczej niż w hybrydzie. Manicure tytanowy zmywa się tak samo jak hybrydę.
Manicure tytanowy jest nieinwazyjny, nie wżera się w strukturę płytki a jedynie tworzy piękną i trwała warstwę na powierzchni płytki.

Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe można wykonać na wiele różnych sposobów, czyli na naturalnej płytce, formie lub tipsie. Tworzy się je przy pomocy specjalnego żelu, który należy utwardzić w lampie UV. Taki manicure to przede wszystkim tysiące różnych możliwości kolorystycznych, ciekawe wzory lub innowacyjne rozwiązania, jak ombre na paznokciach, manicure sweterkowy, czy ostatnio bardzo modna syrenka. Podsumowując, istnieje wiele rodzajów wzorów na paznokcie żelowe, a ostateczny wybór zależy od indywidualnych upodobań.

IBX system

To innowacyjny, dwuczęściowy produkt, który daje wymierne, rewolucyjne korzyści, to pierwszy tego rodzaju zabieg na świecie!
Działa penetrując płytkę i wzmacnia ją od środka, zamiast – jak pozostałe zabiegi na rynku, pozostawać na jej wierzchu.
Sposób aplikacji IBX System został zaprojektowany tak, aby maksymalnie umożliwić penetrację płytki. Nakładamy go jak lakier, ogrzewamy pod lampą, dzięki czemu penetruje do wnętrza, utwardzamy w świetle UV.
IBX, to nowy rodzaj zabiegu w Salonach – oferuje profesjonalną pomoc słabym i zniszczonym paznokciom.

Ogólnie przeciwwskazania do wykonywania manicure

Niezależnie od rodzaju manicure nie powinny temu zabiegowi poddawać się osoby, które cierpią na:

  • grzybice i drożdżyce skóry i paznokci,
  • stany ropne i infekcyjne,
  • stany alergiczne i alergie na którykolwiek z używanych podczas zabiegu preparatów,
  • choroby wirusowe i bakteryjne.

Recommended Articles